BARTIN SPOR KULÜBÜ
Haberler / Yeni transferler imzayı attı
Yeni transferler imzayı attı
Tarih : 10.01.2018 Okunma : 16874

Şampiyonluk için imza attılar

 

 

Spor Toto BAL Ligi 6. Grup’ta mücadele eden Bartınspor, ara transfer döneminde anlaşma sağladığı bir birinden tecrübeli 4 futbolcu ile sözleşme imzaladı.

 

Kırmızı – siyahlılar,  Sandıklıspor’dan gol makinesi Kaan Akar, Fatsa Belediyespor’dan Süper Lig patentli sağ bek Ceyhun Yazar, Kırşehir Belediyespor’dan orta saha oyuncusu Savaş Doğan ve Gebzespor’dan sol bek Caner Şen anlaştı. Bu yıl şampiyonluğa ışık yakan Bartınspor, ara transfer döneminde anlaşma sağladığı bomba transferi için bugün imza töreni düzenledi. Taraftarların ilgi gösterdiği imza törenine, Kulüp Başkanı Mehmet Bulut, Yönetim Kurulu Üyelerinden Mustafa Ahmet Oktay ve Murat Kalafat yer aldı. Şampiyonluk için atılan imzalar sonrasında Bartınspor formalarını giyen futbolcular, şehirdeki 18 yıllık bitireceklerine dair söz verdiler.

 

Bulut, “Belediye’den 4 transfer için 100 bin TL destek”

Bartınspor Kulübü Başkanı Mehmet Bulut, imza töreni öncesinde basın mensuplarına çarpıcı açıklamalarda bulundu. Bulut, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Bu transfer sürecinde yönetici arkadaşlarımıza emekleri için teşekkür ediyorum. Devre arasında transfer yapmak, istediğiniz futbolcuları almak pek kolay olmuyor. Bedeli de ağır oluyor. Daha önce kamuoyuyla paylaştığım gibi devre arasında transfer yaptığınız futbolcuların bedeli yüksek oluyor. Maddi imkanlar olmamasına rağmen Bartın Belediyesinden Sayın Başkanımız Cemal Akın’dan aldığımız 100 bin TL’lik destekle 4 noktada eksik bölgelerimizi tamamladık. İstediğimiz kaliteli futbolcu arkadaşlarımızı renklerimize kattık. Bartınspor’umuza iyi katkı vereceklerini düşünüyoruz. Şehrimize hayırlı uğurlu olsun. Taraftarımız artık daha güven içerisinde. Daha heyecan içerisinde arzuladığımız şampiyonluk hedefine hep beraber ulaşacağız. Bartın’a yakışanı yaptığımızı düşünüyoruz.

 

4 futbolcunun transfer bedeli 215 bin TL

4 futbolcu kardeşimizin Bartınspor’a maliyeti 215 bin TL’dir. Şehrimizde birlik ve bütünlüğü siz basın mensuplarının da desteğiyle sağlamak zorundayız. Sizlere verdikleri desteklerden dolayı teşekkür ediyorum. İlk yarı itibariyle biz 24 transfer yaptık. Bunların da kulübümüze maliyeti 1 milyon 70 bin TL civarındadır. Devre arasında eksik bölgelerimize de 215 bin TL bir harcama yaptık. Toplamda ise 1 milyon 300 bin TL civarında bir transfer harcamamız oldu. Tabi transfer harcamasıyla bu iş yürümüyor. İlk yarı itibariyle futbolcu primleri, hocaların maaşları, konaklama ücretleri gibi giderlerde dahil olmak üzere şuan itibariyle 2 trilyon 300 bin civarında bir harcama yapılmıştır.

 

“Son 10 yılın en iyi performansı sergiledik”

Önümüzdeki sürece baktığımızda ikinci yarının çok zor olacağını düşünüyorum. Rakiplerimiz ciddi transfer harcamaları yaptılar. Hepsi şampiyon olma hedefinde olan takımlar. Ereğli, Çubuk, Kırşehir, ve Kırıkkale takımları hedefinden sapmadılar. Ama biz işimize ve kadromuza bakıyoruz. Biz kadromuza güveniyor. İlk yarı itibariyle oluşan 2 puan fark bizleri daha hırslandırdı. Son 10 yılın en iyi performansı sergiledik. Biz futbolcularımıza, hocalarımıza ve taraftarımıza inanıyoruz. Şampiyon olacağımızdan en ufak bir şüphem yok.

 

“Ekonomik imkanlar olmamasına rağmen ciddi transferler yaptık”      

Genel kurula gelince bizim bir yönetim sorumuz yok. 23 yöneticimiz mevcut. Bunların bir kısmının görev alanları olduğu için bizler gibi bu işe çok fazla zaman ayıramıyorlar. Geçen yıl da aynı sorunları yaşadık. Genel kurulun nerden çıktığına gelince 18 yıldan beri bu şehir profesyonel lige çıkmak için bir mücadele veriyor ve her sene ekonomisinden bir bedel ödüyor. Bu yıl bizler çok ciddi riskler aldık. Ekonomik imkanlar olmamasına rağmen ciddi transferler yaptık. Ve son 10 yılın en iyi performansını yakaladık. Bugüne kadar iş adamlarımız, sanayicilerimiz bu takıma küsmüş. Biz şehrimizdeki işadamlarına gittiğimizde 30 yıllık hayat hikayelerini dinliyoruz ama ekonomik destek alamıyoruz.

 “İşadamlarından arzulanan ciddi desteği bulmuş değiliz”

Biz kimseyi eleştirmiyoruz, kimseyle kişisel bir hesabımız yok. Bizim Bartınspor olarak tek hesabımız şu; yakalanmış olan bu kadro yapısı, başarı ve puan bu şehre bu sene şampiyonluk olarak gelebilir. Biz riski satın aldık ve bu kadroyu kurduk. Geldiğimiz nokta bu. Ekonomik sıkıntı yaşamamız halinde bu şampiyonluğu kaybedersek bu şehre tekrar bir 18 yıl bedel ödettirecektir. Bunu ödememek için herkes karınca kararınca bu şehrin takımına destek olsun diyoruz. Sayın Belediye Başkanımız ve Sayın Valimiz bizlere bu konuda ciddi anlamda destek olmaya çalışıyor. Ancak işadamlarından şuana kadar arzulanan ciddi desteği bulmuş değiliz. Bunu bulma adına herkes elinden gelen gayreti gösteriyor. Ama ortada sonuç yok.

 

“Seferberlik ilan ediyoruz”

Bu şehirde seferberlik ilan ediyoruz. Bu çorbada herkesin tuzu olsun. 5 TL verenden de 50 bin TL verenden de Allah şimdiden razı olan. Ama bu şehirde bu duyarlılığı harekete geçirmemiz gerekiyor. Bartın’ın avucuna konan kuşu elini kapatıp elinde tutması bu şehrin elindedir. Biz yönetimin elinde değildir. Biz yönetim olarak yapmamız gereken her türlü özveriyi şuana kadar göstermiş durumdayız. Bunu yapamazsak eğer olmayan yönetim sorunumuz ortaya çıkıyor. Paranız yoksa siz futbolcuya futbol oynatamazsınız. Bu işin kuralı bu. Gelin ihtiyaç olan 1 milyon TL’yi el birlik bulalım ve bu şehrin arzuladığı sonuca bu takımı el birlik getirelim. Bunu topyekun yapalım. Bu tarihi bir sorumluluk. Buna binaen biz genel kurul kararı aldık. Yönetime ekonomik olarak daha güçlü kılmak için böyle bir kongre kararı aldık ve böyle bir arayışa girdik. Yoksa bir yönetim sorunumuz yok.

 

“Başkanlığı bırakmaya dahi hazırım”

Ben bugün başkanlığı bırakmaya dahi hazırım. Bu sorumluluktan kaçtığım anlamına gelmiyor. Bu yönetime bugün benden ekonomik olarak daha güçlü bir isim başkan olabilecekse samimiyetimle söylüyorum ki başkanlığı bırakıp onun yönetimine girmeye hazırım. Bütün bilgi, tecrübelerimi aktarmaya hazırım. 2 yıldır yönetici arkadaşlarımızla birlikte bu takım başarılı olsun diye bir mücadele ediyorum. Yakalanan bu başarıyı bu sefer bitirelim istiyorum. Benim amacım budur.

 

Vergi rekortmenlerinden takıma destek yok

100 kişilik vergi sıralamasında Bartın Belediyesi’ni hariç tutarsak geriye kalan 99 kişiden 20 kişinin Bartınspor’un yönetiminde olması gerekir. Mevcut yönetimden 10 kişinin yönetimde olması gerekir. O zaman Bartınspor doğru yönetimi bulmuş olur. Mesele bundan ibaret. Doğruları her platformda aklımın erdiğince paylaşacağız. 26 yıldır bu şehirde ben işadamlığı yapıyorum. Ama şunu söylüyorum ki 26 yılda bu şehrin ekonomisine yön veren insanları ben bugüne kadar tanıyamamışım. Bunları söylediğimde rahatsız oluyorlar. Kimsenin rahatsız olmaya hakkı yok. Aslında onların rahatsızlıkları “Neden bu şehrin takımı yerlerde sürünüyor?” diye olmalıdır. Rahatsızlıkları bu olmalıdır. 100 kişilik vergi rekortmenleri listesinde olanlar bu kadar sorumsuz olmamalı. Bu kadar sorumsuz olma hakları yok. Bu şehirden ekmek yiyorlar. 100 tane adamdan biri destek olsa bu şehrin kaderi bu olmaz.

 

“Konuşmaya gelince hepsi bu şehrin sahibi”

“İnsanlar vermek zorunda değil” diye bir şey yok. Bu kadar net söylüyorum ki vermek zorundalar. Bu şehirden ekmek yiyorsan bu şehrin sosyal aktivitelerine karşı sorumlu olmak zorundasın. Konuşmaya gelince hepsi bu şehrin sahibi. Biz Allah’ın emanetçisi, Trabzonlusu oluyoruz. Kimse kusura bakmasın. Doğruları konuşacağız. Kulübün kapısı orada bizde her şey şeffaf. İsteyen gitsin oradan kimin bu takıma ne kadar katkısı varsa baksın görsün. Ben dilencilikten yönetimdeki asıl sorumluluğumu yerine getiremiyorum. Eğer herkes bu takıma destek olduğu halde ben başarısız olursam o zaman çıkıp bu şehirden özür dilemesini ve ben bu işi yapamıyorum demesini de bilirim. Bu şehrin kaderi bu olmamalı. Bu kaderi hep birlikte değiştirmek zorundayız.

 

Bartınspor’a destek kampanyası…

Sayın Belediye Başkanımız ve Sayın Valimizle birlikte 31 Ocak’a kadar “Bu çorbada senin de tuzun olsun” diyerek bir kampanya başlatıyoruz. Biz beraber üzülelim, beraber sevinelim. Herkesin karınca kararınca bu takıma el takma zamanıdır. Biraz duyarlı olalım. Bu şehrin takımını bir esnaf olarak gelecek nesillere örnek bir şekilde bırakalım istiyorum.

 

“199 bin nüfuslu bir şehirden 10 tane yönetici arkadaş bulamıyoruz”

Bizim 2 aydır genel kurul yaparak yönetimi güçlendirmek adına çalışmalarımız var. Gönüllü olarak destek verebilecek, ekonomik olarak ta güçlü olan şehrimizin esnaflarıyla biz bu istişareleri yaptık. Bu takımda yönetim sorunu yokken resmi bir karar alamamamıza rağmen ortak bir fikir olarak kamuoyuyla da paylaştık. Ama ne acıdır ki şuanda 199 bin nüfuslu bir şehirden 10 tane yönetici arkadaş bulamıyoruz. 5 tane kardeşimiz var. 5 tane kardeşimiz için olağanüstü genel kurul yapmayalım noktasına geldik. Bunun yönetici arkadaşlarımızla birlikte bir istişaresini yapacağız. Bununla ilgili de yarın kamuoyuyla bilgi paylaşacağız. Keşke 100 kişi bu yönetime girmek için gayret gösterse. Biz yönetime giren arkadaşlarımızı haraca bağlamıyoruz. Onların gırtlağına yapışmıyoruz. Onları seviyoruz.

 

Savaş Doğan transferi…

Kırşehirspor’dan almış olduğumuz Savaş Doğan kardeşimiz 8 numara pozisyonunda oynayan kaliteli, iyi bir futbolcu kardeşimiz. Bunu sadece Bartınspor istemedi. Üzerinde yoğun bir çalışma ve ekonomik anlamda yönetimin özverisiyle bu transfer gerçekleşmiştir. Bununda nedenlerine gelecek olursa bu kardeşimiz Kütahya takımıyla transfer görüşmelerine başladı. Devreye Kırıkkale girdi. Kırıkkale girdikten sonra kendi grubunda şampiyonluğa oynayan Denizli ve Kütahya takımları talip oldu. Yani bir şampiyon adayı takımın futbolcusuna 3 tane şampiyon adayı takım talip olmuştur. Son dakika biz de devreye girdik.

 

Diğer kulüpler rakamı arttırdı

Savaş Doğan’la bir rakama anlaştıktan sonra diğer kulüplerin rakamı arttırması söz konusu oldu ki Kütahyaspor 73 bin TL gibi bir bedeli futbolcunun önüne koydu. Bu bilgi bize geldiği an biz de rakamı yükselterek Savaş Doğan’ı Bartınspor’umuza kazandırdık. Ancak Savaş Kardeşimiz Denizli takımıyla mutabakat sağladığı için kulübünden lisansını Denizlikale olarak aldı. Daha sonra biz dostluk içerisinde Denizlikale’ye yazılan lisansı biz Bartınspor olarak değiştirdik. Kırşehirspor Başkanının bizden bir ricası oldu Savaş Doğan’ın Kırşehir karşısında oynamamasını rica etti. Biz de bir sakatlığımız olmazsa oynatmayacağımı kendilerine söyledik. Aramızda hiçbir sorun yok. Önemli bir transfer Bartınspor’a hayırlı uğurlu olsun.”

 

Oktay, “Kulüp için daha faydalı olacak”

Bartınspor Kulübü Basın Sözcüsü Mustafa Ahmet Oktay ise “Bu kampanya bir yardım kampanyası değil, destek kampanyasıdır. 11 Ocak-31 Ocak arasında düzenleyeceğiz. Bu 20 gün içerisinde ciddi destekler olursa bu kulüp için daha faydalı olacaktır” ifadelerini kullandı.

 

Yeni transferleri tanıyalım!

 

Kaan Akar kimdir? 

1987 orta saha oyuncusu Kaan Akar, son 3 sezondur formasını giydiği takımlarda şampiyonluk yaşadı. Bölgesel Amatör Lig takımlarından Turgutluspor, Kütahyaspor ve Manisa Belediyespor takımlarında şampiyonluk yaşayan Akar,  bu sezon ligin ilk yarısında formasını giydiği Bölgesel Amatör Lig takımlarından Sandıklıspor’da 8 gol atmayı başardı. Başarılı golcü, kariyeri boyunca toplam 81 gol kaydetti. Akar, şampiyon olduğu Yomraspor'da 23 maçta 12, Kütahyaspor'da 21 maçta 18 ve Turgutluspor'da 24 maçta 9 gol kaydetti.

Futbola ilk olarak 2007 Yılında Altay’da başlayan başarılı oyuncu sırası ile Ulucak Belediyespor, Küçükköy Belediyespor, Menemen Belediyespor, Tirespor, Kemalpaşaspor, Atillaspor, Kemalpaşa Belediyesi Ulucakspor, Sandıklı Belediyespor, Çorum Belediyespor, Manisa Belediyespor, Manisa Belediyespor, Balıkesir Büyükşehir Belesiyespor, Yomraspor, Kütühyaspor, Turgutluspor ve Sandıklıspor formalarını giydi.

 

Ceyhun Yazar Kimdir?

Ceyhun Yazar, 16 Mayıs 1992 Zonguldak’ta doğdu. Futbola 2003 Şubat ayında Zonguldak Karadonspor alt yapısında başlayan Yazar, 2006 yılında dikkat çekerek Zonguldakspor Genç Takımına geçmeyi başardı. 2008-2010 arasında Galatasaray U-18 takımında forma giydi. 2010 yılında Kardemir Karabükspor'a transfer oldu. 18 yaşındayken U-21 takımında forma giymeye başlayan Yazar,  futboluyla beğeni kazandı ve 2012 Şubat ayında Kardemir Karabükspor'la 4,5 yıllık profesyonel sözleşme imzaladı.  Daha sonra ise Yazar, Polatlı Bugsaşspor, Diyarbakırspor, Darıca Gençlerbirliği, Gaziosmanpaşa, Orhangazispor, Etimesgut Belediyespor  ve Fatsa Belediyespor formalarıyla ter döktü.

 

Savaş Doğan kimdir?

Savaş Doğan, 15 Ekim 1992 tarihinde Gaziantep Karkamış’ta doğdu. Futbol hayatına Gaskispor alt yapısında başlayan Doğan, 2010 yılında Gaziantep Büyükşehir Belediyespor’un A2 Takımına geçti. 2012 yılında da A takıma yükselerek Gaziantep Büyükşehir Belediyespor’la profesyonel sözleşme imzalayan Doğan, sonrasında 2012/2013 sezonunda 2. Lig ekiplerinden Kızılcahamamspor ve 3. Lig ekiplerinden Erzincan Refahiyespor formalarını giydi. 2014/2015 sezonunda Gölcükspor'la anlaşan Doğan, 2015/2016 sezonunda 3. Lig ekiplerinden Sandıkspor'a transfer oldu. Bu sezonun devre arasında amatöre geçiş yapan Doğan, Bölgesel Amatör Lig ekiplerinden Bornova 1881 Spor'la anlaşma sağladı. Geçtiğimiz sezonda Bölgesel Amatör Lig takımlarından Sarıkamış Belediyesi ve Kepez Belediyespor formalarını giyen Doğan, bu sezon başında temsilcimiz Bartınspor'la aynı grupta mücadele eden Kırşehir Belediyespor'la anlaştı. Ligin İlk yarısını Kırşehir Belediyespor’la geçiren Doğan, devre arası transfer döneminde kırmızı - siyahlı temsilcilerimizle anlaşma sağladı.  

Tecrübeli orta saha oyuncusu, bu sezon 4 kez rakip fileleri havalandırmayı başardı. U-21 Ligi'nde 54, Türkiye Kupası'nda 5,3. Lig'de 56, 2. Lig'de 11, 1. Lig'de 1, DSGL'de 23 ve BAL Ligi'nde 44 olmak üzere 194 resmi maçta görev alan Doğan, kariyeri boyunca toplam 21 gol atmayı başardı.

 

Caner Şen kimdir?

Sol bek ve stoper mevkilerinde oynayabilen 25 yaşındaki Caner Şen, bu sezon Gebzespor formasıyla çıktığı 16 maçta 2 gol atmayı başardı. Şen, geçtiğimiz 2015/2016 sezonunda Bölgesel Amatör Lig 7. Grup’ta Afjet Afyonspor’la şampiyonluk yaşamıştı.

Futbol kariyerine Bursaspor A2 takımıyla başlayan Oğuz Şen, 3. Lig’de Bursa Nilüferspor, Şekerspor ve Kemer Tekirovaspor formalarını giyerken, Bölgesel Amatör Lig'de ise Afjet Afyonspor ve Gebzespor takımlarında mücadele etti. 

8 yıldır profesyonel olarak futbol oynayan Oğuz Şen, çıktığı 127 resmi maçın 115'inde ilk 11 başladı. Toplamda 10 bin 367 dakika oyunda kalan Şen, 26 gol atarken, 26 kere sarı, 3 kez de kırmızı kart gördü.