BARTIN SPOR KULÜBÜ
Haberler / Bartınspor’da İş adamı Mehmet Bulut başkan seçildi
Bartınspor’da İş adamı Mehmet Bulut başkan seçildi
Tarih : 29.06.2016 Okunma : 20613

Bartınspor’da İş adamı Mehmet Bulut başkan seçildi

Bartınspor Kulübünün Olağanüstü  Kongresinde Bartın işadamı Mehmet Bulut başkanlığa seçildi. Ticaret ve Sanayi Odası Toplantı Salonunda yoğun bir katılımla gerçekleşen olağanüstü kongrenin divan heyetine Aykut Oktay Ulu, Av.Emrah Yaşdemir, Metin Uca  ve Taşkın Balta seçildi.Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından  kongrenin açılışını Divan Başkanı Aykut Oktay Ulu yaptı.

Bartınspor Olağanüstü Kongresi’nde mevcut Başkan Mehmet Somaklı yeniden aday olmazken daha önceki günlerde adaylık açıklamasında bulunan Candemir Yazıcı ise Mehmet Bulut ve yönetim listesinin başarı elde edeceğine inandığını belirtip adaylıktan çekildiğini açıkladı.  Mehmet Bulut tek listeyle girdiği kongrede Bartınspor Kulüp Başkanlığına seçildi.  TSO toplantı salonunda gerçekleşen Olağanüstü Kongre yoğun bir katılımla gerçekleştirdi. Salonun tamamen dolması nedeniyle onlarca kişi kongreyi ayakta takip etti. Kongrede İşadamı Mehmet Bulut tek aday olurken Bartınspor’un yeni Başkanı oldu.

Bartınspor’da merakla beklenen Olağanüstü Kongre Cumartesi günü gerçekleştirildi. Kongreye AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, TSO Başkanı Cihat Çakır, İl Genel Meclis Başkanı Kenan Dursun, ASKF Başkanı Turgut Altunçubuk, MHP İl Başkanı Ercüment Özçelik ve eski Bartın Milletvekili Asım Kulak, eski Bartınspor Başkanı Mehmet Somaklı, eski yönetim kurulu üyeleri ve çok sayıda taraftar katıldı. TSO Toplantı Salonunda gerçekleştirilen, tek liste ile gidilen seçimde iş adamı Mehmet Bulut kapalı sandıkta kullanılan 141 üyenin tamamının oyunu alarak başkan seçildi.Kongrenin açılışının ardından divan heyeti oluşturuldu.Verilen önerge sonrasında Aykut Oktay Ulu, Av.Emrah Taşdemir, Metin Uca ve Taşkın Balta divan heyetine seçildiler. Genel Kurulda mevcut yönetim kurulundan Burhan Demirci faaliyet raporunu, denetleme raporunu okudu. Yapılan oylamada, yönetim ve denetleme kurulu raporları oy çokluğuyla ibra edildi. Gider,Gelir Bütçesinin okunması, görüşülmesi ve onaylanmasının ardından daha sonra genel kurulda  2 yıl başkanlı görevinde bulunan Mehmet Somaklı, Belediye Başkanı Cemal Akın, Ak Parti Milletvekili Yılmaz Tunç, Adaylıktan çekilen Candemir Yazıcı, BASAD Başkanı Mehmet Maden,Bartın Gazeteciler Derneği Başkanı Güngör Yavuzarslan, taraftarlar derneği başkanı Ertuğrul Karakaşı ve başkan adayı Mehmet Bulut birer konuşma yapıt.Konuşmaların ardından oy verme işlemine geçildi.Kongre üyeleri tek sandıkta oylarını kullandı.Saat:16:00’da açılan sandıkta üyeler Mehmet Bulut’a oy vererek yeni başkanı da seçmiş oldu.Seçimi kazanan Mehmet Bulut’u Ak Parti Milletvekili Yılmaz Tunç, belediye Başkanı Cemal Akın, Ak Parti Bartın Eski Milletvekili Asım Kulak, TSO başkanı Cihat Çakır, yeniden aday olmayan Mehmet Somaklı ve kongre üyeleri tebrik etti.

BARTINSPOR’UN YENİ BAŞKANI MEHMET BULUT

Olağanüstü kongrenin açılış konuşmasını yapan eski Başkan Mehmet Somaklı konuşmasında Bartınspor’un kentin markası olduğunu belirtip tüm kesimleri Bartınspor’un etrafında birleşmeye çağırdı.

Somaklı: “Çekişmelerden Bartınspor kaybetti”

2 yıl boyunca görevi layığı ile yürüttüklerini kaydeden Somaklı “Elimizden gelen bütün gayreti gösterdik. Takımımızı buralara kadar getirdik. Sonuna kadar şampiyonluk iddiamızı da sürdürdük. Ama son anda talihsizlik sonucu şampiyonluğu kaybettik. İnşallah bu şampiyonluğu bundan sonraki süreçteki arkadaşlarımız Bartın’a armağan ederler. Buna inanıyoruz. Bartınspor bu kentin markasıdır. Herkesin bu takım etrafında birleşmesi lazım. Bu zamana kadar yaşanan çekişmelerden hep Bartınspor kaybetti. İnşallah bunu aşarız ve birlik ve beraberlik içinde oluruz. Yeni yönetimimize başarılar diliyoruz. Bu zamana kadar bize destek verenlere de teşekkür ediyoruz.”dedi.

Akın: “Herkesin desteği gerekiyor”

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın’da konuşmasın da Bartınspor’un Bartın için büyük önem taşıdığını kaydederken, “Bartınspor hakikaten Bartın için önem arz ediyor. Biz Bartınspor’u ne yapacaksak yapıp 3’üncü lige çıkartmamız gerekiyor. Bende Barrtınspor’da yöneticilik yaptım. Başkanlığımız döneminde de takıma katkı vermeye çalıştık. Gücümüzün yettiği kadar destek olmaya çalıştık. Bartınspor için bütün herkesin desteği gerekiyor. Diğer branşlara baktığımızda futbol gibi değil. Örneğin basketbol takımızı 50 bin lira ile 3’üncü lige çıkarttık. Ama bu futbolda olmuyor. Daha hiçbir şey yapmadan 25 bin lira katılım parası veriyorsunuz. Futbolcuyu almadan federasyona 2 bin 500 lira veriyorsunuz. Anlaşma yapacaksınız, parayı ödüyorsunuz futbolcu gidiyor, bir şey yapamıyorsunuz. Bunun için acilen Bartınspor’un profesyonel lige çıkma ihtiyacı var. BAL  ligi arada kalmış. Bunun içinde desteklerle anca yürüyor. O desteği biz elimizden geldiği kadar destek vermeye çalıştık. Risk alarak yaptık bunu. Zaman zaman riskler aldık. Yapmamızda gerekti. Şu an 3’ncü ligde olmayan 2 il var. Bunun için güç birliği yapmamı lazım. Bunun başka yolu yok. Yine Bartın’da yaşayan kardeşlerimize bu takımda yer verilmesini arz ediyoruz. Oynamasa da bulunsunlar. Onlarla birlikte daha iyi noktalara gelebiliriz. Yine spor ile ilgili bir okulumuz var. Bunu da değerlendirebiliriz. Hep birlikte kol kola girerek yeni yönetimle birlikte 3’üncü lige taşırız. Eski yönetimlerimize de teşekkür ediyoruz. Allah inşallah emeklerini zayi etmez. İnşallah Bartın’ı 3’üncü lige, hak ettiği yere getiririz.”diye konuştu.

 Tunç: “Hiçbir zaman duyarsız olmadık”

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç ise yaptığı konuşmada Bartınspor’un hiçbir zaman siyasete alet edilmemesi gerektiğini vurgulayarak Bartınspor’un Bartın için bir marka olduğunu ifade etti. Bartınspor’un tüm Bartın halkı için ortak payda olduğuna da dikkat çeken Milletvekili Tunç, “Bartınspor’umuzu her türlü siyasi çekişmenin dışında tutmamız gerekir. Hangi görüşten olursak olalım hepimizin Bartınspor noktasında birlikte olmamız gerekiyor. Çünkü Bartınspor ilimizin takımı ve markasıdır. Bartınspor’un başarılı olması, profesyonel lige çıkması Bartın için çok önemlidir. O nedenle biz Bartınspor’u siyasete alet etmektik. Bartınspor’a hiçbir zaman duyarsız olmadık. İnşallah Bartınspor’umuzun başarısı için elimizden gelen gayreti göstereceğiz. Bartınspor’un profesyonel ligde temsil edilmesi için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Hep beraber Bartınspor’a sahip çıkmalıyız. Sadece iş adamlarımız değil halkımız da Bartınspor’a yardımcı olabilir. Bartınspor 3-5 kişinin sırtında ilerleyen bir takım değildir. 190 bin nüfusumuz var ve bu şehir bu takımı sırtlayacak güçtedir. Önümüzdeki sezon Bartınspor’un 3. Lige çıkması için elimizden gelen gayreti yine göstereceğiz.”dedi.

Yavuzaslan: “Teşhis belli”

Bartın Gazeteciler Derneği Başkanı Güngör Yavuzaslan ise konuşmasında şu ifadelere yer verdi: “ Bu salonda hepimiz birbirimizi tanıyoruz. Bir kentte yaşıyorsanız sorumluluklarınız var. Eğer Bartın’da yaşıyorsak Bartınspor’u da sevmek zorundayız. Teşhis belli, yapılması gerekenlerde belli. Karabük, Zonguldak Kastamonu profesyonel ligdeyken bu şehir altta olmak istemiyor. Bizim heyecanımız kalmadı. Bizim artık bekleyecek sabır noktalarımız yok. Biz işbirliği içinde rekabet edebiliriz. Bartınspor için elimizden geleni yapmalıyız.”dedi.

Bulut: “Birlik sözü verelim sonucunu alalım”

Bartınspor’un yeni Başkanı Mehmet Bulut ise konuşmasında “Hepimiz bugün burada Bartın için daha güzel şeyler ortaya koymak için toplanmış bulunmaktayız. Her şeyden önemlisi Bartın’a ve bizlere yakışan bir kongre olmasını diliyorum. Hedefimiz ve gayemiz aynı olduğuna göre bununda en güzel şekilde gerçekleşeceğine hiç şüphem yoktur. Bugün burada kazanmak ya da kaybetmek diye bir şey yoktur. Tek kazananın Bartın olacağından şüphem yoktur. Birlik sözü verelim sonucunu alalım. İlimiz için Bartınspor çok önemlidir. Burada sağlamış olduğumuz birlikteliği, farklı düşüncelerin tek nokta da buluştuğu bu salonda birliktelik sözünü hepinizden istiyorum. Allah nasip ederse biz bunu başarabiliriz. Mesele parayla değil, mesele paraysa onu da buluruz. Bartın hiçbir yere parayla teslim olacak bir il değildir. Mesele o değil… Biz geçmişi eleştirirken doğruları teşhis olarak koymalıyız. Biz hedefe mi koşacağız? Yoksa geleceğe mi yatırım yapacağız? Bunun adını doğru koymalıyız.” Dedi.

Maden, Yazıcı ve Karakayış’ta söz aldı

Bartın Spor Adamları Derneği Başkanı Mehmet Maden, adaylıktan çekilen, Candemir Yazıcı, Bartınspor tribün lideri Ertuğrul Karakayış’ta kongrede söz alarak yeni yönetime başarılar diledi. Özellikle BASAD Derneği adına konuşan Mehmet Maden ve adaylıktan çekilen Candemir Yazıcı’nın öneri ve görüşleri salonda zaman zaman alkış aldı. Bartınspor tribün lideri Ertuğrul Karakayış ise Bartınspor taraftar grubu adına yaptığı konuşmada taraftarlara yönelik eleştirilere cevap verip yönetime destek sözü verdi. Konuşmaların ardından seçime gidilirken Bartınspor üyeleri kapalı usul ile oy kullandı. Tek liste ile gidilen seçimde Bartınspor Kulüp Başkanlığına Mehmet bulut

Bartınspor Yönetim Kurulu ise şu isimler oluştu:

Yönetim Kurulu Asil Üyeleri

Mehmet Bulut, Hüseyin Taner Çetin, Mehmet Mescier, Turhan Kalaycı, Onur Aldatmaz, Halil Fahrettin Akgül, Yusuf Ziya Aldatmaz, Ünsal Akpürçek, Ayhan Dönmez, Ali Eyüp Ustaoğlu, Hüseyin Akmaz, Turgut Engin, Emrah Taşdemir, Abdulkerim Zurnacı, Abdulkerim Zurnacı, Aykut Oktay Ulu, Coşkun Altay, Göksel Demirci, Ali Fuat Gümüştaş, Abdullah Bulut, Hüseyin Çalıkoğlu, H. Sami Karakaş, Derya Harman Bulut, Kenan Dursun.

Yönetim Kurulu Yedek Üyeleri

Kemal Yoldaş, Necmi Balık, S. Dinçer Çavuşoğlu, Metin Uca, Yakup Yanık.

Denetleme Kurulu Asil Üyeleri

Orhan Tabak, Mustafa Genç, İsmail Kalafat,

Denetleme Kurulu Yedek Üyeleri

Yılmaz Şahintürk, Halil Ediz İğci, S. İlker camcı,

ASKF Asil Üyeleri

Mehmet Bulut, Aykut Oktay Ulu, Mehmet Somaklı

ASKF Yedek Üyeleri

Hüseyin Akmaz, Onur Aldatmaz, Coşkun Altay

 

 

 

 

 

 

 

.