BARTIN SPOR KULÜBÜ
Haberler / Bartınspor’a moral kahvaltısı
Bartınspor’a moral kahvaltısı
Tarih : 13.01.2018 Okunma : 16280

Bartınspor’a moral kahvaltısı

 

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, Spor Toto BAL Ligi temsilcimiz Bartınspor'a ikinci yarı öncesi moral ve motivasyon sağlamak amacıyla sabah kahvaltısı verdi.

 

Spor Toto BAL Ligi'nde ikinci yarı 14 Ocak Pazar günü oynanacak maçlarla başlayacak. Bu bağlamda Spor Toto BAL Ligi 6. Grup'ta mücadele eden temsilcimiz Bartınspor ekibine, moral ve motivasyon sağlamak amacıyla Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın tarafından bugün Bartın Gazhane Parkı'nda sabah kahvaltısı verildi.  Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın başta olmak üzere yemekte, Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Taner Çetin, MHP Bartın İl Başkanı Ercüment Özçelik, Bartınspor Kulübü Başkanı Mehmet Bulut ve yönetimi, Teknik Direktör Hasan Basri Kara ve ekibi ve tüm futbolcular yer aldı. 

 

Şekerci, “Bizi yalnız bırakmayın”

Kaptan Eray Şekerci, kahvaltı sonrası basın mensupları yaptığı kısa açıklamada, “Kastamonu maçı öncesi bize her zaman desteğini esirgemeyen başkanımıza ayrıca teşekkür ediyoruz. Her anlamda bizim yanımızda hem maddi hem manevi. Aynı duyarlılığı diğer büyüklerimizden de bekliyoruz. Artık geride kalan 12 maçımız ayrı ayrı final havasında olacak. Bu yüzden bizi bu meşakkatli yolda kimsenin yalnız bırakmamasını temenni ediyoruz. Tekrar takım arkadaşlarım ve hocam adına Sayın Belediye başkanımıza ve emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

 

Akın, “Bartınspor’a maddi destek gerekiyor”

Şekerci’nin konuşmasının ardından bir konuşma yapan Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, Bartın’da yaşayan herkesin Bartınspor’a ellerinde gelen desteği vermesi gerektiğini vurgulayarak, konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

“Birinci dönemi bize göre başarılı bir şekilde geçirdik. İkinci dönemin başındayız. İkinci döneme Kastamanu maçıyla başlıyoruz. Bu ekip yöneticisiyle, hocalarıyla, futbolcu arkadaşlarımızla başarılı olacağına biz inanıyoruz. 18 yıl sonra şampiyonluğa gideceğine ve lige çıkacağına inanıyoruz. Bu noktada arkadaşlarımıza Bartın Belediyesi olarak biz elimizden gelen, kanunlar çerçevesinde bütün destekleri sonuna kadar veriyoruz. Bu yeterli oluyor mu tabiki yeterli olmuyor. Yeterli olmadığı zaman da zaman zaman maddi sıkıntılar yaşanıyor. Bende 3. ligde olduğumuz zaman Bartınspor’da yöneticiydim. O günlerden biliyorum. Yine bazı kulüplerin kurucu başkanlığını yaptık. Bu günde Belediye Başkanı olmamız hasebiyle Bartınspor ile kol kolayız iç içeyiz. Bütün futbolcularla, yine Bartın’daki bütün amatör spor kulüpleri ile de iç içeyiz. Ama Bartın’da bizim değerimiz olan Bartınspor’u gerçekten değer verdiğimiz bir yerde olmasını istiyoruz. Onun da için de maddi destek gerekiyor. Zaman zaman dostlarımız maddi destek veriyor. Bu kapsamda da bir kampanya başlatıldı. Bu kampanyanın adı bizim plakamız olan 74’den dolayı 74 TL destek verilmesi. Bir kaç paket sigara parası. Bu desteğin verilmesini arzu ediyoruz. Bizlerde Valimiz Nusret Dirim beyle bu desteğe katıldık. MHP İl Başkanımız Ercüment Özçelik de bu desteğe katıldı. Bu büyük bir para değil. Ama biz 10-20-30 bin gibi destek verilirse biz bu dönemi çok rahat atlatabiliriz. Inşallah bu da gerçekleşecektir diye inanıyorum. Bu inanç eşliğinde bugün burada sohbet edelim arzu ettik. Allahım bu başarıyı daim eylesin. Allahım bizi yıl sonunda şampiyon olmayı nasip eylesin diliyorum. Dertsiz sıkıntısız, kazasız, belasız bir şekilde şampiyon olalım istiyorum.”

 

Bulut, “Ekonomik ayağını el birlik çözdüğümüz takdirde hedefe ulaşacağız”

Son olarak konuşan Kulüp Başkanı Mehmet Bulut ise konuşmasında geçtiğimiz günlerde başlatılan Bartınspor kampanyasının önemine değindi. Bartınlıları kampanyaya davet eden Bulut, “Bildiğiniz gibi bir seferberlik başlattık. Bu seferberlik kapsamında başlattığımız destek kampanyası ile ilgili çalışmalarımız devam ediyor. Şehrimizi kampanya ile ilgili bilgilendirmeye devam ediyoruz. Şu anda sayı anlamında heyecanla beklediğimiz yerde değiliz. 11 Ocak’tan buyana 29 kişi Bartınspor hesabına 74 TL para yatırdı. Ancak biz bu şehrin kampanyaya destek vereceğinden eminiz.  Desteğin kısa bir zamanda çığ gibi büyüyeceğini düşünüyoruz. Bu kampanyanın sürekli gündemde kalması için basınımıza büyük iş düşüyor. Bu şehir bunun üstesinden birlik ve beraberlik içerisinde çıkacak. Sayın Başkanımıza düzenlediği kahvaltı programı için teşekkür ediyorum. Sayın Başkanımız bizlere her zaman destek veriyor. Her zaman yanımızda. Futbolcu kardeşlerimiz inandı. Bizler inandık. Şehir inandı.  Bu işin ekonomik ayağını da el birlik çözdüğümüz takdirde hedefe ulaşacağız. Allah’ın izniyle bu sene şehre bu sevinci yaşattıracağız” şeklinde konuştu.

 

Kara, “Takımın uyumu çok iyi”

Teknik Direktör Hasan Basri Kara, kahvaltı öncesi yaptığı açıklamalarda “İyi bir kamp dönemi geçirdik. İnşallah ikinci yarıda da takımımıza güveniyoruz. Eksikliklerimizi devre arasında giderdik. Takımın uyumu çok iyi. Yaptığımız takviyelerle de takımımızı daha da güçlendirdik. Transfer ettiğimiz oyuncuları iyi değerlendirip aldık. Bildiğimiz oyuncular. İnşallah takımımıza katkı vereceklerdir” diye konuştu.